Producenci
O firmie

Szanowni Państwo
Specjalizujemy się w druku wysoko, średnio i niskonakładowym. Projektujemy i wykonujemy: ulotki, foldery, wizytówki, akcydens manipulacyjno-informacyjny z danymi firmowymi (logo+dane teleadresowe), reklamy, kalendarze, tablice reklamowe i informacyjne. U nas wydrukujecie Państwo m.in. kolorowe wizytówki, ulotki, foldery, książkę, etykiety samoprzylepne (folia, papier samoprzylepny, karton do 350 g/m2 już od 1 szt.) również na weselne trunki, zaproszenia okolicznościowe i ślubne, komunijne, zawiadomienia, podziękowania, dyplomy, kalendarze trójdzielne, listkowe, planszowe, mercury, afisze, plakaty, druki numerowane, wycinane, sztancowane w różnych kształtach. Oprawimy prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie tradycyjną metodą, naprawimy książki, zrobimy kronikę firmową, klasową. Maksymalny format: druk offsetowy: A2+ max. obraz zadruku 470x630 mm razem z zalewkami, paserami i liniami cięcia, sitodruk: B2; druk cyfrowy Xerox, Minolta: max. obraz zadruku razem z zalewkami 320 x 689 mm), A4, A3, SRA3 - margines 5 mm z każdej strony bez zadruku; druk eco-solwentowy wielkoformatowy: maksymalna szerokość zadruku 1,55 m. Introligatornia: oprawy i naprawy książek, prac, czasopism, zbieranie, falcowanie. Zapraszamy...

Drukarnia czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00 do 16.00, piatek 7.00-15.00, wejście i wjazd od ulicy Mickiewicza. (mapa). Własny parking.

Pozwólcie, że przedstawimy historię drukarni w Chodzieży. Sięga ona lat 30-tych XIX wieku, kiedy Teodor Breit zakłada pierwszą drukarnię w mieście.

W drugiej połowie XIX wieku Adam Spektorek osiedla się w Chodzieży i zakłada nową drukarnię, która dała początek dzisiejszej Firmy Poligraf. W XX-leciu międzywojennym drukarnia zostaje przeniesiona z ulicy Kra-sińskiego na ulicę W. Polskiego - gdzie istnieje do dnia dzisiejszego. W czasie drugiej wojny światowej drukarnię zajmują Niemcy. Po wyzwoleniu, staraniem chodzieskich drukarzy: pana Alfonsa Rudzińskiego (kierownik zakładu do 1976 r.) i pana Leona Wałkowskiego i innych - uruchamiają zakład. W latach 60-tych ubiegłego wieku zakład znany jest w całym kraju. Drukowano dla Instytutu Sportu w Warszawie, Wydawnictw Akcydensowych, Kurii Arcybiskupiej w Poznaniu, Polsportu Łódź, Polsportu Szaflary i Bielska Białej i wielu innych firm. Po przemianach politycznych na początku lat 90-tych następuje kryzys. Rozpoczęto likwidację Firmy Polsport, do której należała drukarnia. 6 maja 1991 r. drukarnia przechodzi w prywatne ręce p.p. H. i Z. Maślak (Z. Maślak - kierownik drukarni 1976-1991 r.). Nadano jej nazwę POLIGRAF.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl